Заручники Путіна, документальний фільм про українських політв’язнів Кремля, з’явився онлайн

Документальний фільм «Заручники Путіна: українські політв’язні Кремля» з’явився у вільному доступі в Інтернеті. Документальний фільм тепер містить англійські, українські та німецькі субтитри; незабаром будуть додані польські та російські субтитри.

«Заручники Путіна» – фільм про українських політв’язнів, що тримаються за гратами в Росії та окупованому Криму. Серед них активісти Майдану, кримські татари, а також звичайні, а часом і випадкові люди.

Українські політв’язні утримуються в умовах, які загрожують їх здоров’ю, життю та людській гідності. Багато з них утримуються в довгостроковій ізоляції, що має руйнівні наслідки для їх психічного здоров’я. Вони не мають доступу до медичних послуг, що призводить до страждань, інвалідності та навіть смерті. Права ув’язнених на спілкування з сім’ями та зовнішнім світом вкрай обмежені.

Через розповіді про трьох ув’язнених: Павла Гриба, Євгена Панова та Бекіра Дегерменджі, документальний фільм розкриває механізм пропаганди та реальну мету показових процесів, які проводяться з метою виправдання російської агресії проти України. Члени родин в’язнів та їх друзі розповідають про повсякденне життя в’язнів до арешту. Крім того, документальний фільм дає слово організаціям та активістам в Україні та Росії, що надають підтримку і працюють заради звільнення заручників, і чий досвід роботи з пропагандистськими механізмами та інституційною несправедливістю ілюструє поточну ситуацію в Росії.

На момент зйомок документального фільму в Росії було ув’язнено близько 70 українських політв’язнів. З тих пір троє в’язнів, історії яких розповідаються у фільмі, були звільнені в результаті обміну полоненими 7 вересня 2019 року, щасливої події, для досягнення якої, на нашу думку, цей фільм зробив невеликий внесок. Однак з тих пір кількість заручників Путіна лише зросла: наразі за російськими ґратами перебуває понад 100 українських політв’язнів. Росія продовжує безперешкодно брати заручників, і поки що не видно системного рішення.

Проте є речі, які кожна людина може зробити, щоб допомогти політв’язням, жертвам війни Росії проти України.

Прем’єра фільму відбулася в ПАРЄ, покази відбулися у парламентах Великобританії та ЄС, а також у кінотеатрах Берліна та Лондона. Його також показували на польському TVP, українському суспільному мовнику UATV, а також на незалежному білоруському каналі «Белсат».

Створення цього фільму можливо завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Створення документального фільму про українських політв’язнів Кремля», що реалізувалася громадською організацією Euromaidan Press. Ідеї, висловлені у фільмі, належать авторам і можуть відрізнятися від офіційної позиції уряду Сполученого Королівства.

Більше інформації про фільм дивіться тут та на фб сторінці.

Над фільмом працювали:

Божидар Пайнок – незалежний журналіст і кінорежисер. Він співпрацює з польським національним телебаченням (TVP). Автор багатьох репортажів, які транслюються на польському національному телебаченні, а також документального фільму «Анексія», створеного в спільній продукції з телеканалом «Белсат».

Пьотр Малиновський – незалежний журналіст, пов’язаний з Gazeta Wyborcza. Він пише про становище біженців, груп меншин та про українських політв’язнів у Росії.

Продюсер: Аля Шандра, головний редактор незалежного англомовного ЗМІ про Україну Euromaidanpress.com.

Створення цього фільму стало можливим завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Створення документального фільму про українських політв’язнів Кремля», що реалізується громадською організацією Euromaidan Press. Ідеї, висловлені у фільмі, належать авторам і можуть відрізнятися від офіційної позиції уряду Сполученого Королівства.

Share