Зимовий марафон листів для українських політв’язнів Кремля – 2022

Більшість з нас зустрічатиме зимові свята в теплі, затишку, та з родиною. Українські політв’язні Кремля –- з конвоєм, баландою, карцером, забуті  на батьківщині…

Чи не забуті? Ми можемо показати в’язням, що ми пам’ятаємо, і зробити їх Новий Рік трохи теплішим. Тому Центр громадянських свобод спільно із Euromaidan Press в рамках кампанії LetMyPeopleGo розпочинає традиційний Зимовий марафон листів для в’язнів Кремля 2022, щоб подарувати їм тепло зимових свят. 

Слово має силу долати відстані та зігрівати серця людей в неволі, серед яких щонайменше 127 громадян України за ґратами в Росії та окупованого Криму, і близько 300 у підвалах окупованого Донбасу. Це досить різні люди – підприємець Валентин Вигівський, правозахисник Сервер Мустафаєв, громадянський журналіст Сейран Салієв, вчителька Наталія Шило, лікарка Наталія Стаценко, музикант Валерій Матюшенко, пенсіонер Віталій Атаманчук та багато інших

Аби пройти тюремну цензуру слід дотримуватися простих правил:

  • писати російською мовою;
  • дотримуватися політичної нейтральності;
  • вказувати на конверті рік народження, повне ім’я, по батькові та прізвище адресата;

Повні інструкції дивіться на сайті letmypeoplego.org.ua. Там Ви знайдете і актуальні адреси політв’язнів. 

Напишіть листа тим, кого чекають вдома! Наша солідарність сильніша, ніж російські тюрми.
Якщо ви вирішили написати листа людині, яка знаходиться в окупованому Донбасі або в окупованому Криму, прохання ставити адресу Центру громадянських свобод: 01024 Київ, Басейна 9-Г, оф.25. Щонайменше ці листи отримають рідні полонених, якщо жодної можливості передати адресатам у нас не буде.Якщо сумніваєтеся, кому написати – також надсилайте до Центру Громадянських Свобод, їх передадуть тим політв’язням, які отримали найменше листів.

Зробіть фото листа або селфі з підписаною листівкою та опублікуй в соцмережах із хештегами #LetMyPeopleGo #PrisonersVoice – запросіть друзів долучитися! Ви також можете їх запросити до Фейсбук-події.

Марафон триватиме до кінця січня.

Написати листа політв’язню можна трьома способами:

1) через ФСИН-письмо, сервісом доставки електронних листів у колонії. Але до цієї системи підключені не всі в’язниці. Перевірте, чи колонія Вашого адресата є у списку: https://fsin-pismo.ru/client/app/letter/create; якщо немає, потрібно скористатися іншим методом.

2) через РосУзник. Вони перешлють звичайною поштою Ваш лист адресату. Перевірте, чи є політв’язень на сайті http://rosuznik.org, якщо ж немає – надішліть Ваш лист на електронну пошту post.rosuznik@gmail.com.

3) паперовим листом. 

АДРЕСИ ДЛЯ ЛИСТІВ ЗАРУЧНИКАМ КРЕМЛЯ

Якщо Вам зручніше, відкривайте таблицю з адресами окремо.

📨 ІНСТРУКЦІЇ ЩОДО НАПИСАННЯ ЛИСТІВ ПОЛІТВ’ЯЗНЯМ

Для того, аби листи були пропущені через тюремну цензуру, необхідно дотримуватися наступних правил:

▪️ Листи мають бути написані російською мовою;
▪️ Текст мусить бути політично нейтральним;
▪️ На конверті важливо вказувати рік народження і повні ПІБ в’язня;
▪️ Крім того, якщо Ви хочете, аби адресат Вам відповів, додайте до листа чистий аркуш паперу і конверт. Навіть якщо Ви не чекаєте на відповідь, все одно папір і конверти стануть їм у нагоді — у в’язниці навіть вони в дефіциті.

sayfullaev

З листа-відповіді політв’язня Ферата Сайфуллаєва, кримського мусульманського активіста і батька трьох дітей, засудженого в РФ до п’яти років тюрми.
Джерело: Слова свободы

МИ СИЛЬНІШІ ЗА КРЕМЛІВСЬКІ ҐРАТИ!

ПРО ЩО НАПИСАТИ? Ось поради матері політв’язня Ольги Сутуги:

Багато хто задає питання: “А що писати політв’язням? Про що з ними говорити?” Коли не знаєш, з чого почати, про що розповісти, бажання допомогти людині якось зникає. Я хочу розповісти про свій досвід написання листів.

По-перше, можна писати вірші. Ті, які подобаються вам, які пасують до ситуації. Навіть якщо людина на волі їх не читала, то там ставлення до віршів змінюється.

По-друге, напишіть якісь поради щодо зміцнення здоров’я в замкненому приміщенні. Їх в інтернеті багато. Обов’язково вправи, точковий масаж і т. п. Людині там це дуже потрібно, адже за кілька років у неволі навіть здорові хлопці втрачають до 30% здоров’я.

По-третє, короткі оповідання, інтерв’ю з цікавими людьми, статті. У неволі людині не вистачає великої кількості вражень, які ми навіть не помічаємо у повсякденному житті. Зміна візуального ряду, тактильні відчуття, звуковий ряд пасують до ситуації — все залишається на дуже низькому рівні. Вихід — лише читання інформації різного рівня і змісту. Цим збуджуються ті ділянки мозку, які не дадуть впасти в депресію. Ще необхідно, аби в’язень писав, аналізував постійно, але не власну ситуацію, а на абстрактні теми.

Читайте ще поради по листуванню від людей, що переписуються з політв’язнями понад п’ять років:

Слова з волі: чому варто приєднатися до марафону листів політв’язням (Українська Правда, 2020)

 

Share