Афанасьєв розповів про тортури, якими ФСБ вибивала з нього потрібні свідчення

Нещодавно звільнений з російської неволі політв’язень Геннадій Афанасьєв поділився з аудиторією каналу 3s.tv свідченнями про звірячі катування, яким його піддали у застінках ФСБ окупованого Криму, про ув’язнення на російській Півночі та про те, як він знайшов у собі сили протистояти приниженню і брехні.

Після того, як Афанасьєв, викрадений у травні 2014 р. у Сімферополі, відмовився дати неправдиві показання щодо Олега Сенцова та Олександра Кольченка, слідчі застосували проти нього цілий арсенал катувань. Геннадія били боксерськими рукавицями, душили пластиковим пакетом та протигазом, водили уздовж оголеного тіла розпеченим паяльником, погрожуючи наблизити його впритул. Найжахливішими виявилися удари струмом по статевих органах арештанта. Не витримавши нестерпного болю, він змушений був підписати заздалегідь видруковані папери зі “свідченнями”. Втім, навіть на цьому знущання не припинилися. Шантажуючи Геннадія можливістю ув’язнення його матері, яка залишалася у Криму, силовики примусили його знятися у сюжеті пропагандистського телеканалу “Росія-1”.

Після перевезення до Москви, перебуваючи в цілковитій ізоляції в камері СІЗО, без доступу адвокатів, консулів чи рідних, Афанасьєв зважився на мужній крок, аби бути чесним перед собою та змішати плани слідства. Не знаючи, які наслідки це може викликати, він відмовився в суді від попередніх показань проти Сенцова і Кольченка, заявивши, що дав їх під примусом. Після цього, за словами Геннадія, він уперше за багато місяців зміг дихати вільно.

Засуджений до семи років ув’язнення за “тероризм”, він довгі місяці перебував у колонії суворого режиму в Сиктивкарі на російській Півночі, де утримуються найнебезпечніші злочінці з усієї РФ. Загалом Геннадій Афанасьєв пробув за гратами сімсот шістдесят сім днів. Він і досі карає себе за те, що не зміг виступити проти репресивної системи раніше. Головне завдання, яку він ставить перед собою сьогодні — докласти всіх зусиль для якнайшвидшого звільнення Сенцова, Кольченка та інші українських політв’язнів.

 

Share