Акція до дня народження Еміра-Усеїна Куку

Ініціатива “Євромайдан SOS” в рамках кампанії LetMyPeopleGo запрошує вас 26 червня долучитися до акції з нагоди дня народження в’язня Кремля, правозахисника, кримського мусульманина Еміра-Усеїна КУКУ, яка пройде на Майдані Незалежності о 12.00. Цього року він змушений відзначати свій 40-річний ювілей за гратами.

До ув’язнення Емір-Усеїн сам займався захистом кримських татар, які ставали жертвами переслідувань. Ця діяльність зробила з нього ворога в очах окупаційних “властей”. Нині наша черга продемонструвати свою солідарність із ним, а також іншими незаконно ув’язненими кримчанами.

Emir Kuku's BDay

Акція, приурочена до дня народження Еміра-Усеїна, присвячуватиметься всім 14-ти фігурантам трьох “справ кримських мусульман”. Нагадаємо вам їхні імена: Руслан ЗЕЙТУЛЛАЄВ, Ферат САЙФУЛЛАЄВ, Юрій ПРІМОВ, Рустем ВАІТОВ, Вадим СІРУК, Арсен ДЖЕППАРОВ, Рефат АЛІМОВ, Енвер БЕКІРОВ, Муслім АЛІЄВ, Зеврі АБСЕЇТОВ, Ремзі МЕМЕТОВ, Рустем АБІЛЬТАРОВ, Енвер МАМУТОВ.

Так звані “справи кримських мусульман”, фігурантом однієї з яких є Емір-Усеїн Куку, є кричущим порушенням базових принципів свободи совісті. Людям ставлять у вину не суспільно небезпечні дії, а думки, висловлені ними, до того ж, навіть не публічно, а приватно — по суті, “на кухні”. Переслідування за приватні розмови під маркою боротьби з тероризмом є черговим проявом ганьби і злочинного характеру “правоохоронної” та “судової” систем Росії.

На акції очікуються виступи представників:
Меджлісу кримськотатарського народу,
кампанії LetMyPeopleGo,
Української гельсінської спілки з прав людини,
ініціативи “Крим SOS”,
Кримськотатарського ресурсного центру,
а також звільненого з російського полону Геннадія АФАНАСЬЄВА.

Символічно, що день народження Еміра-Усеїна Куку припадає на День кримськотатарського національного прапора. Заохочуюємо усіх приходити на Майдан із кримськотатарською символікою.

Під час акції ви зможете сфотографуватися із плакатами на підтримку Еміра-Усеїна та інших кримських мусульман, які незаконно утримуються в РФ та окупованому Криму. Фото будуть передані політв’язням, аби вони знали, що Україна не забуває про них і боротиметься за їхнє звільнення.

Привітайте Еміра Куку з днем народження! Оскільки “Укрпошта” не доставляє відправлення до окупованого Криму, просимо вас надсилати свої листи (російською мовою) на адресу Меджлісу кримськотатарського народу у Києві, вказуючи на конверті наступні дані:

Куку Эмиру-Усеину Кумеловичу,
1976 г. р., ФКУ СИЗО-1 УФСИН России
01014, Київ, вул. Сєдовців 22/14
Представництво Меджлісу

Share