Лист родичів українських бранців Кремля Е. Макрону напередодні візиту Путіна до Франції

Ваша Високоповажносте,

Ми, родичі політичних бранців Кремля, колеги, друзі, громадські активісти та правозахисники звертаємось до Вас, пане Президенте, у зв’язку з візитом 29 травня до Парижа Володимира Путіна. Ви будете приймати його у столиці країни, яка стала для світу одним із взірців дотримання прав і свобод людини. Дозвольте нагадати, що В. Путін стоїть на вершині піраміди авторитарно-репресивної клептократії Росії, яка чинить свавілля на окупованих територіях України, організує політичні переслідування громадян України.

Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Ахтем Чийгоз, Руслан Зейтуллаєв, Арсен Джеппаров, Євген Панов, Андрій Захтій, Редван Сулейманов, Володимир Прісич, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Володимир Дудка, Олексій Стогній, Гліб Шаблій, Володимир Балух, – це далеко не повний перелік тих, хто репресований в Криму, зазнає знущань та катувань, кому після багатьох місяців перебування під вартою відмовляють у незалежному правозахисті. Про декого з них взагалі нічого не відомо, оскільки до них не допускають незалежних адвокатів.

occupied-crimea

Європейський Парламент у своїй Резолюції по Криму (European Parliament resolution on the Ukrainian prisoners in Russia and the situation in Crimea) від 16 березня 2017 року відзначив відповідальність російської окупаційної влади за політичні переслідування десятків активістів, незаконні арешті, тортури, порушення свободи слова та преси у Криму. Ці люди є політичними бранцями Кремля, які переслідуються ФСБ за їх громадянську позицію і які звинувачуються за сфальшованими «доказами».

Лише кілька прикладів. Заарештовані за звинуваченням у підготовці диверсій у листопаді 2016 року Дмитро Штибліков та Олексій Бессарабов протягом майже 10 років займалися дослідженнями проблем регіональної безпеки у Чорноморському регіоні, редагували у Севастополі журнал «Чорноморська безпека», писали статті, критичні щодо російської політики. Щодо Євгена Панова та Андрія Захтія, які також безпідставно звинувачуються у підготовці диверсій, зафіксовані факти застосування жорстоких тортур. Володимир Балух на своїй кримській садибі піднімав український стяг і за це був незаконно позбавлений волі. Нещодавно, 23 травня 2017 року, т. зв. суд російської окупаційної влади продовжив термін його утримання під вартою до 4 вересня 2017 року. Кримський журналіст Микола Семена, який співпрацював з «Радіо «Свобода», обвинувачений окупаційною владою у «закликах до порушення територіальної цілісності РФ». Один з лідерів кримських татар Ільмі Умеров не пішов на співпрацю з окупантами і періодично піддається психіатричній експертизі в традиціях політичної психіатрії радянського тоталітарного режиму, як і ряд інших громадських активістів в Криму.

Атмосфера терору та залякування панує сьогодні на Кримському півострові. Перейшовши до переслідування представників експертного співтовариства, журналістів, активістів, лідерів корінного народу кримських татар, Росія ще раз підтвердила свою репресивну сутність, нехтування правами та свободами людини, дискримінацію та переслідування незгодних з окупацією.

macron-putin

Нам прикро, що Франція і її новообраний Президент, який переміг у виборчій кампанії ставленика Кремля і який є надією нової Європи, будуть приймати людину, режим якої репресує громадян України на окупованих Росією територіях. Закликаємо Вас, пане Президенте, відверто висловити Володимиру Путіну нашу вимогу звільнення усіх політичних бранців Кремля. Також, слідом за європейськими парламентарями, закликаємо Вас посилити режим санкцій проти Росії за переслідування, незаконне утримання під вартою та катування інакодумців на окупованих територіях. Сподіваємось, що для нової Франції політика підтримки та захисту прав і свобод людини буде пріоритетною.

Від імені
Об’єднання родичів політв’язнів Кремля
Ігор Котелянець

Кримська правозахисна група
​Ольга Скрипник

Редакція журналу «Чорноморська безпека»
Михайло Гончар

Share