Незаконні вивезення з окупованого Криму. Брифінг в УКМЦ

17 червня о 13.00 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться брифінг на тему “Незаконні вивезення з окупованого Криму: антитерористичне законодавство як інструмент релігійних переслідувань”. У ньому візьмуть участь:

Павло КЛІМКІН — Міністр закордонних справ України

Валерія ЛУТКОВСЬКА — Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Олександра МАТВІЙЧУК — координатор громадської ініціативи Євромайдан SOS, що проводить кампанію LetMyPeopleGo

Рефат ЧУБАРОВ — голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України

Онлайн-трансляцію можна буде дивитися за посиланням. Запис брифінгу також буде удоступнено.

За даними Євромайдан SOS, у списку LetMyPeopleGo міститься інформація про щонайменше 14 мусульман, які стали жертвами російського антитерористичного законодавства. Вони звинувачуються в організації та участі у терористичному угрупуванні. Перша четвірка затриманих ще в 2015 році, а саме Руслан Зейтуллаєв, Юрій (Нурі) Прімов, Рустем Ваітов та Ферат Сайфуллаєв, в останні дні травня 2016 року були незаконно вивезені з території тимчасово окупованого Криму в Ростов-на-Дону (Російська Федерація). Саме там, в Північно-Кавказькому окружному воєнному суді, тепер майже щодня відбуваються засідання у їхній справі. За результатами її розгляду кримським мусульманам загрожує від 5 до 15 років позбавлення волі. Зараз слухання на стадії допиту свідків обвинувачення.

Є підстави стверджувати, що решту 10 арештованих з аналогічними звинуваченнями в подальшому буде етаповано до Росії для проведення судового процесу, що порушує не тільки російське законодавство, а й норми міжнародного гуманітарного права.

Захід буде проходити у відкритому форматі за участі ЗМІ.

Share