Політв’язня О. Костенка шантажем змушують мовчати про стан здоров’я

Учаснику Революції гідності, якого катували і запроторили за грати в РФ, пригрозили позбавленням права на умовно-дострокове звільнення та іншими “проблемами” в разі, якщо він погодиться розкрити інформацію про своє здоров’я.

Із запитом про надання такої інформації раніше звернувся голова парламентського комітету у закордонних справах Чеської Республіки, екс-міністр закордонних справ Карел Шварценберг.

Oleksandr Kostenko

Олександр Костенко © ТАСС

Тим не менше, за повідомленням адвоката Дмитра Сотникова, усі актуальні відомості щодо стану здоров’я Олександра Костенка є в наявності у радника посольства України в РФ Геннадія Брескаленка. Сам Олександр, попри залякування, дозволив передавати їх усім правозахисникам на батьківщині й за кордоном.

Костенко нині відбуває покарання у виправній колонії в Кіровській області РФ. Російський окупаційний “суд” у Сімферополі, порушивши межі власної юрисдикції, визнав його винним у нападі на міліціонера під час Євромайдану в Києві на початку 2014 р. Костенко буцімто кинув камінь у “беркутівця” з мотивів “ідеологічної ненависті” до працівників МВС (попри те, що він сам у минулому був правоохоронцем). Під час слідства до нього застосовувалися тортури, зокрема, задушення, побиття, удари електричним струмом та інсценування розстрілу. Окрім того, в момент арешту йому було зламано руку; в тюрмі йому не було надано належної медичної допомоги.

Share