Прем’єра фільму “Заручники Путіна: українські політв’язні Кремля” відбулася в ПАРЄ”

Photo: Ukrinform

Photo: Ukrinform’

23 січня на сесії ПАРЄ відбулася прем’єра документального фільму “Заручники Путіна: українські політв’язні Кремля”. Фільм, який розповідає про феномен 70 українських політичних в’язнів на прикладі історій трьої із них – Євгена Панова, Павла Гриба, Бекіра Дегерменджі – був приурочений до сесії ПАРЄ, на якій приймали резолюцію з приводу 24 українських моряків, ув’язнених Росією після атаки на українські кораблі 25 листопада 2018 поблизу Керченської протоки.

У зв’язку із цим на показі були присутні родичі військовополонених моряків – Ольга Гриценко та Віктор Сорока, спецпредставник українського офісу Омбудсмена Олег Трохименко, координатор групи адвокатів, які захищають інтереси моряків, та в минулому адвокат українських політв’язнів Ніколай Полозов, які проводили зустрічі із політиками та дипломатами, присутніми на сесії ПАРЄ. Окрім цього, фільм представляли польські режисери Божидар Паяк та Пьотр Маліновські та продюсерка Аля Шандра.

“Ви побачили, що робить путінська Росія з українськими громадянами. Це відбувається, тому що немає чіткої і жорсткої відповіді Європи, Заходу на такі дії Кремля”, – заявив адвокат полонених українських моряків Микола Полозов, передав Укрінформ.

Він застеріг країни Європи та європейських громадян від подальшої російської агресії, у випадку відсутності жорсткої реакції на дії кремлівського режиму.

“Якщо ми не будемо називати речі своїми іменами – Кремль піде далі. Це буде стосуватися не лише України”, – переконаний Полозов.

Фільм створений польськии кінорежисером та журналістом Божедар Паяком, журналістом Пьотром Маліновським. Продюсер – Аля Шандра, редакторка українського англомовного медіа Euromaidan Press. Фільм буде англійською, із українськими, російськими, та польськими титрами.

Слідкуйте за новинами фільму на його фейсбук-сторінці.

Контактна інформація: putinshostages (a) gmail.com

Створення цього фільму стало можливим завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Створення документального фільму про українських політв’язнів Кремля», який виконує ГО “Євромайдан Преса”. Погляди, висловлені у фільмі, належать авторам і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.
Share