Проти екс-працівників СБУ, які ініціювали переслідування кримських мусульман, подано заяви про злочин

До Служби безпеки України та прокуратури Автономної Республіки Крим подано заяви про вчинення злочину двома колишніми працівниками СБУ, які, зрадивши присязі, перейшли на службу до органів ФСБ (що відображене у “реєстрі зрадників СБУ”) та стали де-факто ініціаторами кримінального переслідування фігурантів “справ кримських мусульман” на окупованому півострові.

TreasonЙдеться про вчинення КОЖЕМЯКОЮ Олександром Дмитровичем (на сьогодні обіймає посаду начальника 2-го відділення 3-го відділу Служби міста Севастополя Управління ФСБ Росії у Республіці Крим та м. Севастополі; раніше був начальником 2-го сектору відділу захисту національної державності (!) УСБУ у м. Севастополі; виступає як свідок у справі Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфуллаєва, Юрія Прімова та Рустема Ваітова), а також КОМПАНЕЙЦЕВИМ Олександром Вікторовичем (колишній оперуповноважений Білогірського міжрайонного відділу ГУ СБУ в АР Крим) дій, що містять ознаки наступних злочинів:

  • посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 Кримінального кодексу України);
  • дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ст. 109 ККУ);
  • притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності (ст. 372 ККУ);
  • завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину (ст. 383 ККУ);
  • завідомо неправдиве показання (ст. 384 ККУ);
  • передача або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни (ст. 330 ККУ);
  • незаконне позбавлення волі або викрадення людини (ст. 146 ККУ).

Відповідні заяви у майбутньому мають бути подані проти всіх осіб, що причетні до незаконного кримінального переслідування громадян України на території тимчасово окупованого Криму та Росії.

Share