“Суд абсурду”: у Києві відкриється виставка про в’язнів Кремля

У вівторок, 14 червня о 19.00 у приміщенні культурного простору AUTONOMOUS (Кримський Дім, вул. Суворова, 9) відбудеться відкриття фотовиставки журналіста російського бюро “Радіо Свобода” Антона НАУМЛЮКА під назвою “Суд абсурду”.

На виставці будуть представлені роботи, на яких зафіксовані драматичні моменти судових засідань у справах в’язнів Кремля — українських громадян, яких переслідують у Росії та окупованому Криму з політичних мотивів. До числа висвітлюваних Антоном процесів увійшли справи Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Сергія Литвинова, Станіслава Клиха і Миколи Карпюка.

Виставка складатиметься з 4 блоків:

  • справа Савченко;
  • справа кримських “терористів” (О. Сенцов і О. Кольченко);
  • “чеченська справа” (С. Клих та М. Карпюк);
  • справа “карателя” (С. Литвинов).

У фотороботах відображені всі дійові особи процесів: починаючи від самих ув’язнених та їх сімей і завершуючи представниками російського “кривосуддя”.

Як відомо, від початку 2014 року в російських судах пройшло більше десятка політично мотивованих процесів, жертвами яких стали громадяни України. Багато з них були визнані політичними в’язнями, проте для російських державних ЗМІ вони стали інструментами безжальної пропаганди і виправдання воєнного вторгнення Росії на територію України. В умовах тотального контролю ЗМІ лише небагатьом журналістам вдалося зберегти незалежність і неупередженість у висвітленні подій, пов’язаних з російсько-українським конфліктом. Одним із них cтав Антон Наумлюк, який написав не один десяток статей на тему політичного переслідування українців в Росії, та супроводив їх фоторепортажами із залів суду.

Фотовиставка “Суд абсурду” є наочною демонстрацією страждань, несправедливості і жорстокості, настільки характерних для сучасної судової системи РФ, що більше нагадує театр абсурду.

Виставка організована правозахисною ініціативою “Євромайдан SOS” у рамках кампанії LetMyPeopleGo спільно із Кримським Домом.

Share