“Суд” у Криму дав активісту 10 років тюрми за участь у Революції гідності

Окупаційний “суд” повністю став на бік обвинувачення і засудив 22-річного громадянина України Андрія Коломійця за “вчинення” двох злочинів.

По-перше, Андрій отримав 6 років у колонії суворого режиму за те, що нібито кидав “коктейлі Молотова” в “беркутівців” під час Євромайдану в Києві у січні 2014 р. По-друге, його визнали винним за сумнівним звинуваченням у зберіганні наркотиків, що додало ще 4 роки до терміну його покарання.

Цей вирок є юридично нікчемним, наголосив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Дійсно, Кримінальний кодекс РФ забороняє переслідування за злочини, вчинені в іноземній державі, якщо вони не були спрямовані проти інтересів Росії чи її громадян. Нічого з останнього не має стосунку до працівників МВС України, самого Коломійця або обставин інкримінованого йому злочину.

KolomiyetsКоломійця було заарештовано рік тому в Кабардино-Балкарії. Пізніше його перевезли до окупованого Криму, де звинуватили у замаху на вбивство двох співробітників спецпідрозділу МВС “Беркут”, які походили з півострова. Фактично єдиним “доказом” його провини слугували дві чорно-білі фотографії, на яких зображено обгорілу форму цих “беркутівців”. Відповідно до документації, наданої кримському суду Генпрокуратурою України, ані Коломієць, ані його гадані “жертви” ніколи не фігурували в матералах розслідування фактів насильства щодо міліціонерів під час протистояння у Києві.

За словами Коломійця, під час розслідування його катували, зокрема, для того, аби вибити свідчення проти іншого активіста Майдану Олександра Костенка, якого нещодавно було засуджено за схожими звинуваченнями.

Share