В’язень Кремля Микола Дадеу повернувся додому

Dadeu

Микола Дадеу після звільнення в Миколаєві. Фото з особистого архіву Миколи Дадеу

“Перший день перебування в Україні я провів у Харкові у знайомих волонтерів. Як і в 2014 році доводилося бачити як волонтери переконували чиновників, щоб вони зробили документи, які мали бути зроблені за 5 хвилин,” – ділиться першим враженням після повернення в Україну Микола Дадеу.

Він попереджає українців, які із різних причин перебувають в Росії:

“Потрібно бути обережним із цією державою. Воно дуже поліцейське. І ми навіть не уявляємо наскільки”.

Микола Дадеу був затриманий у Новоросійську (Краснодарський край, Росія) влітку 2017 року, куди він переїхав до своєї дружини за кілька місяців до цього. Приводом для арешту стала попередня діяльність Миколи Дадеу по збору коштів на потреби української армії.

Попри те, що у волонтерів в Миколаєві та Одесі до самого збору допомоги Миколою є цілий ряд сумнівів та претензій, ФСБ використало оголошення про збір коштів на його сторінці у соцмережах для висунення офіційного обвинувачення. На думку російських правоохоронців, він надавав сприяння Правому сектору “шляхом надання засобів для забезпечення її діяльності”.

Його адвокатка Марина Дубровіна повідомила, що після затримання Миколу катували струмом та били. У травні минулого року суд визнав його винним та засудив до 1 року та 6 місяців позбавлення волі.

Безвідносно до особистості самого Миколи, сфабрикована кримінальна справа проти нього має очевидний політичний мотив, що і стало підставою внесення його до списку політв’язнів Меморіалу.

Більше того, цю ситуацію слід розглядати як попередження для усіх волонтерів, що допомагають українській армії та планують перебувати на території Росії.  

Нагадуємо, що в списках ув’язнених за політичними мотивами українців в Росії та окупованому Криму після останнього затримання тяжкохворого Едема Бекірова досі налічується близько 70 людей.

 

Share