Верховний суд РФ визнав “законним” вирок Карпюку і Клиху

karpyuk-klykh26 жовтня найвища судова інстанція Росії постановила відхилити апеляційну скаргу захисту Станіслава Клиха і Миколи Карпюка та залишити без змін обвинувальний вирок, винесений їм Верховним судом Чеченської Республіки (ВС ЧР). Під час слухання у Москві суд долучив до матеріалів справи докази, які підтверджують перебування українців на межі 1994/95 рр. на батьківщині (а не в Чечні, як без жодних підстав стверджувала сторона обвинувачення): залікову книжку Клиха з Київського університету та свідчення про те, що Карпюк у цей час доглядав за своєю хвороб матір’ю. Але при винесенні остаточного рішення ці докази було проігноровано, ніби їх і не було в природі.

Цим же рішенням Верховний суд РФ постановив скасувати окрему ухвалу судді ВС ЧР щодо захисників у “чеченській справі” Марини Дубровіної та Докки Іцлаєва. Тією ухвалою їм обом безпідставно закидалися “дії, що паплюжать честь і гідність адвоката” та пропонувалося позбавити їх адвокатського статусу.

Третій адвокат М. Карпюка і С. Клиха Ілля Новіков каже, що набуття вироком чинності відкриває нові можливості для переговорів про потенційний обмін Клиха та Карпюка:

Мы знаем, что это возможно, что это бывает.

Наступного ж дня, 27 жовтня, російські суди відхилили апеляційні скарги у справах ще двох українців. Московський міський суд визнав законним арешт ФСБ журналіста “Укрінформу” Романа Сущенка, а фейковий “верховний суд” окупованого Криму підтвердив чинність вироку учаснику Революції гідності Андрію Коломійцю, засудженому до 10 років колонії суворого режиму.

Share