Заручник Кремля Руслан Зейтуллаєв голодує за всіх кримських татар

Заручник Кремля, політичний в’язень Руслан Зейтуллаєв голодує з 27 липня. В цей день, він був протиправно засуджений до 15 років колонії в Росії. Цього разу, суд збільшив термін його ув’язнення із 12 років до 15. Він – один із щонайменше 45 українських в’язнів, незаконно засуджених Росією.

Він протестує проти російського терору у Криму і вимагає справедливості не тільки для себе, а й для майже 20 кримськотатарських політв’язнів.

Їх ув’язнено, аби залякати весь кримськотатарський народ, який не хоче вклонитися окупантам. Серед ув’язнених — люди різного віку, професій та поглядів. Молодий в’язень Арсен Джеппаров був у критичному стані через запалення шиї. Йому відмовили у необхідній медичній допомозі, що можна прирівняти до тортур.

Емір-Усеін Куку був оголошений «терористом» через його невтомну правозахисну діяльність. Його дружина та маленькі діти залякані співробітниками російської державної служби безпеки.

Ув’язнений шеф-кухар Ремзі Меметов не може подбати про свою мати-інвалідку і сина Ескендера. Ескандеру 19 років. Він скрипаль, був сильно побитий російськими правоохоронними органами за солідарність з жертвами поліцейського рейду.

Руслан Зейтуллаєв бореться за них усіх. Його голодування безстрокове, він готовий померти.

Кримськотатарський лідер Мустафа Джемілєв також влаштовував голодування в радянських в’язницях. Джемілєв каже, що немає ніякої надії, що сумління кремлівських босів прокинеться, бо вони позбуті сумління.

“Навіть якщо вони посадять весь народ, увесь інший світ побачить цю несправедливість, а наш народ стане прикладом для наслідування, і в підсумку стане сильнішим,” казав Руслан Зейтуллаєв про переслідування кримських татар.

У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН закликала Росію “негайно звільнити українців, яких незаконно затримали в Криму і засудили, нехтуючи елементарними стандартами правосуддя.”

“Зупиніть це свавілля. Ми мусульмани ‒ так, кримські татари ‒ так, але не терористи! А ваші дії спрямовані на придушення інакомислення. Ну скажіть про це чесно, не лукавте!” сказав Руслан Зейтуллаєв в своєму останньому слові.

Як довго Кремль ігноруватиме голос світової спільноти?

Share