“Жалоб не поступало”: чеченський омбудсмен наполягає, що Карпюк і Клих не скаржаться на умови в СІЗО

Чеченський омбудсмен Нурді Нухаджієв направив на ім’я голови ради фундації “Відкритий діалог” Бартоша Крамека лист, у якому відкидає усі припущення щодо порушення прав українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, засуджених до 22,5 та 20 років тюрми відповідно, у стінах слідчого ізолятора м. Грозного.

Stanislav Klykh

Станіслав Клих. Фото Антона Наумлюка

Він пише, що до ув’язнених у СІЗО не застосовувалися фізична сила чи будь-які стягнення. Протягом березня 2015 — липня 2016 р. їх шість разів відвідували консули Генерального консульства України в Ростові-на-Дону.

Нухаджієв також повідомляє, що 26 липня цього року він відвідав СІЗО-1 м. Грозного, де провів особистий прийом Клиха та Карпюка. За його словами, скарг від українців на умови утримання, харчування, ненадання медичної допомоги, переписку чи погане ставлення співробітників пенітенціарної служби до нього не надходило.

Відповідаючи на запит Бартоша Крамека щодо можливості візиту до грозненського ізолятора міжнародної правозахисної спостережної комісії, омбудсмен послався на те, що це питання належить до компетенції Федеральної служби виконання покарань РФ. Нухаджієв пообіцяв сприяти її роботі в Чечні у разі, якщо на це надась дозвіл Москва.

Як відомо, у липні міжнародна правозахисна організація Amnesty International оголосила акцію термінової допомоги Станіславу Клиху. Amnesty наголосила, що Клих і Карпюк стали жертвами свавілля з боку слідчої та судової систем РФ. У своїй відозві до світової громадськості організація закликала  спільно вимагати від російських властей надання Клиху усієї необхідної медичної допомоги та провести незалежне розслідування заяв щодо застосування тортур до українських політв’язнів.

Share