Джонні Депп взяв участь в акції на підтримку Олега Сенцова

Відомий голівудський актор і режисер Джонні Депп виступив на підтримку свого колеги, українського режисера і політв’язня Кремля Олега Сенцова. Таким чином він долучився до глобальної кампанії “Ув’язнені за мистецтво” на захист свободи творчості та самовираження. Депп сфотографувався в анфас та профіль, наче для кримінальної справи, із табличкою, на якій вказано дату затримання Сенцова (11 травня 2014 р.), місце його ув’язнення (Якутськ, Росія) та тюремний строк (20 років).

sentsov-voice-projectНа сайті ініціатора кампанії The Voice Project з’явилася спеціальна сторінка, присвячена Олегові Сенцову, відвідувачів якої запрошують надіслати сумнозвісному постпреду Росії в ООН Віталію Чуркіну листа з вимогою скасувати протиправний вирок українському режисеру, який передбачає тюремне ув’язнення до 2035 року, та негайно повернути йому волю.

Кампанія “Ув’язнені за мистецтво” (Imprisoned for Art) спрямована на активізацію зусиль зі звільнення в’язнів сумління з різних країн, ознайомити громадськість із їхніми долями та зібрати кошти задля їхньої підтримки. До неї, окрім Джонні Деппа, долучилися музиканти Пітер Ґебріел, Алекс Еберт, Ана Тіжу і Том Морелло, а також активістка панк-групи Pussy Riot Надія Толоконнікова, яка сама відбула півтора роки в російській тюрмі за політичній перфоманс. Кожен із них представляє одного артиста, який нині перебуває за ґратами — у Росії, В’єтнамі, Еритреї, Таїланді, Саудівській Аравії та Туреччині.

imprisoned-for-art-voice-projectАмериканський співак і композитор Алекс Еберт, який став одним з облич кампанії, переконаний: те, що ми здатні протиставити системному придушенню свободи — це наша солідарність із тими, хто зараз страждає від її нестачі:

Це єдина чарівна сила, доступна людям. Коли упривілейовані стоять поряд із пригнобленими. Задоволені життям — зі знедоленими. Пригнічення мистецтва означає поневолення духу, який його творить, і якщо чийсь дух перебуває під гнітом, то і моя душа не може перебувати у спокої. Тож ми робимо цей маленький символічний жест задля наших поневолених друзів, на знак солідарності.

depp-sentsovІніціативу можна підтримати, придбавши футболку із фото її учасника, зокрема і футболку “Free Oleg Sentsov” з портретом Джонні Деппа та девізом “Мистецтво — це не злочин”. В описі до неї на сторінці інтернет-крамниці роз’яснюється, що Сенцов став жертвою показового придушення інакодумства після російської анексії Криму, був підданий тортурам і засуджений на 20 років тюрми, але не зрікся своїх поглядів.

Свободу самовираження сприймають як належне, допоки не втрачають її, йдеться у зверненні учасників кампанії “Ув’язнені за мистецтво”:

Ми виступаємо на захист тих, хто відкрито висловлює свої погляди, і кого в різних куточках світу ув’язнюють за те, що вони вголос говорять про свою незгоду. Ми маємо відстоювати кожного з них, незважаючи на відстані та кордони. Ти ніколи не знаєш, коли сам потребуватимеш того ж на взаєм.

Share