Авторитарні режими мають звільнити своїх бранців: правозахисники країн “Східного партнерства”

Конференція молодих активістів правозахисних рухів країн “Східного партнерства” (“Youth for Rights”), що відбулася наприкінці жовтня у Братиславі, ухвалила резолюцію з вимогою негайно звільнити усіх політв’язнів, що утримуються владою Росії (в тому числі на окупованих територіях), Білорусі, Азербайджану та Вірменії.

В резолюції підкреслюється, що арешти людей, які виступають із критикою властей, є неприпустимими і відображають прагнення авторитарних режимів приборкати паростки громадянського суспільства. Народи цих чотирьох країн стикаються із повною зневагою прав людини та демократичних свобод, репресіями проти активних громдян та членів їх сімей.

Утримання за гратами політичних в’язнів, ідеться далі в документі, є грубим порушенням фундаментальних принципів Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та інших міжнародних зобов’язань, зокрема принципів свободи думки, совісті та релігії, свободи слова та інформації, свободи об’єднань та зібрань. Учасники конференції вимагають від урядів чотирьох держав звільнити усіх політв’язнів незалежно від того, є вони громадянами відповідної держави чи іноземцями.

Резолюція закликає міжнародну спільноту до солідарності з людьми, позбавленими волі з політичних міркувань. Невиконання взятих на себе зобов’язань щодо захисту прав людини з боку недемократичних режимів має викликати належну реакцію міжнародних правозахисних організацій, а також ООН, Європейського союзу та уряду Сполучених Штатів. Зокрема, ЄС в рамках політики сусідства має вжити усіх можливих кроків задля негайного і безумовного звільнення незаконно ув’язнених осіб. ЄС також мусить не допускати будь-яких форм взаємодії з цими режимами, що давала би їм карш-бланш на подальші порушення прав людини.

youth-for-rights-flashmobПід час конференції відбувся флешмоб на підтримку політв’язнів, у якому взяли участь понад 100 учасників з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Литви, Молдови, Словаччини, Туреччини, України та Росії. Українські делегати розгорнули плакати з вимогами звільнити Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка та зупинити російську агресію проти України.

Share