ФСБ заявляє про нових затриманих “українських диверсантів” у Криму

Повідомлення витримане у стилістиці, добре знайомій із серпня 2016 р., коли було оголошено про захоплення так званої “групи” українського волонтера Євгена Панова.

fsbПрес-служба ФСБ оголосила, що у середу, 9 листопада, в Севастополі було затримано членів “диверсійно-терористичної групи” Головного управління розвідки Міноборони України. “Диверсанти” і “терористи” буцімто проникли через кордон військово-поліцейської зони, на яку окупанти перетворили півострів, із потужними вибуховими засобами, зброєю, боєприпасами, засобами спецзв’язку та картами стратегічних об’єктів.

За попередніми даними ЗМІ, імена затриманих — Олексій Євгенович Бессарабов, Дмитро Анатолійович Штибліков і Володимир Михайлович Дудка. Ленінський райсуд Севастополя виніс постанову про їхній арешт на два місяці. Усі троє уже нібито взяли на себе “провину” і дають свідчення. Так зване джерело агенства “Інтерфакс” стверджує, що в результаті “спецоперації” розкрито цілу мережу “інформаторів”, тому “не виключені нові затримання”.

Затримані Штибліков і Бессарабов до анексії Криму працювали в неурядовому аналітичному центрі “Номос” у Севастополі і саме тому, швидше за все, перетворилися на мішень російських мисливців за неіснуючими шпигунами.

У Міноборони України заявили, що фейкові заяви російських спецслужб — фіговий листок, яким вони намагаються приховати справжні репресії на окупованій території, дискредитувати Україну та виправдати доцільність власного існування.

fsb-cartoon

Карикатура Олексія Кустовського

Як відомо, попередня “справа кримських диверсантів” була розкручена напередодні самміту G20 у Китаї: посилаючись на неї, Володимир Путін зірвав переговори з Петром Порошенком у “нормандському форматі”. Нинішня порція “зізнань” затриманих про те, що вони нібито готували диверсії на електростанціях, водоочисних спорудах та газорозподільних мережах, з’явилася акурат після перемоги на виборах у США Дональда Трампа, задоволення від якої не приховувало російське керівництво. Колишній “прокурор” Криму Наталія Поклонська, яка напередодні закликала майбутнього американського президента виконати “обіцянки про визнання кримського референдуму”, сьогодні заявила, що РФ має вжити “адекватних заходів” на міжнародній арені у відповідь на спробу “дестабілізації” у Криму.

Share